První generace Duncan káč - 4. díl

  • Zveřejněno: 28 July 2014
  • Autor: Daniel Konečný

Jorge Alcoz (ta0) založil na itopspin.com fóru topic ohledně historie Duncan káč, konkrétně první generace. Tento článek je překladem Jorgeho zápisků v topicu. Napsal hodně poznatků, takže tyto články budou pojaty jako série, první díl naleznete na této adrese, druhý zde, na třetí je odkaz tady a čtvrtý právě čtete.

"Stejný prodejce jako před rokem zveřejnil aukci druhé krabice Double Headerů. Někdo ji koupil během pár hodin pomocí buy-it-now (kup teď) funkce, což mě nepřekvapuje (ačkoliv to bylo o skoro 100 dolarů více než předtím). Jako sběratel jsem doufal, že moje je jediná dochovaná krabice. Mohlo by jich být víc."

yollector: "Já mám růžovo-zeleného Double Headera, stejného jako máš ty v krabici. (Před lety jsem ho dostal od Dona Duncana Jr.)
A také máme jednoho v National yoyo top museu.
Ale na mém je napsáno Yankee Boy ne Double Header, co tam máš ty za nápis?
RFC"

"Všechny co mám a co jsem kdy viděl mají nápis: "Duncan's Double Header / PAT.PEND."

Většina Yankee Boy káč měla nápis udělaný pomocí "foil stamp" technologie (přesunutí nápisu z fólie na povrch káči pomocí tepla), ale viděl jsem i fotku jednoho Yankee Boye, který měl nápis vytištěný. Každopádně, máš vzácnou káču s chybou v tisku."

yollector: "Moje káča má nápis vytištěný.
RFC"

"Dvě káči s tištěným nápisem Yankee Boy, ale velmi nezvyklé, vystavil na Ebay stejný sběratel.

První vypadá jen jako Double Header s vytištěným logem Yankee Boy, tak jako ho má Richy (yollector):

 

Ale když se podíváte pozorněji, hrot větší káči není klasický Double Header (nebo Yankee) hrot, ale kulatý hrot. Má tvůj Double Header takový hrot Richy?

Druhá káča nevypadá vůbec jako od Duncanu, je to káča z jednoho kusu dřeva (vyfocená vedle Yankee klasického Yankee Boye):

 

Tvar je vlastně velmi podobný (stejný?) k Royal Champion Trom-Po z 50. let.

Kontaktoval jsem prodejce ohledně další aukce, kterou jsem vyhrál a zeptal jsem se ho, jestli je sběratel. Řekl, že ne. Koupil 1350 káč od sběratele v Oklahoma City!"

Prozatím bude tento díl asi poslední ze série, protože tímto zápiskem končí topic na itopspin.com fóru. Jakmile Jorge zjistí nějakou další novinku, můžete ji zde očekávat. Jen pro zajímavost: zjištění poznatků, které najdete v těchto čtyřech dílech, trvalo Jorgemu 3 roky.