Double tip Bulldog Top mod

  • Zveřejněno: 13 April 2014
  • Autor: Daniel Konečný

Velice známá káča Bulldog Top do firmy Yoyojam sice už není ve výrobě, ale pořád je hodně rozšířená v celé spintop komunitě. Bohužel samotná káča není příliš odolná a často se stává, že tělo káči po boku praskne (a to nemluvě o hrotech). To se nám stalo již u dvou těchto káčí a protože v té chvíli je už káča na normální házení téměř nepoužitelná, tak jsme se rozhodli oddělit 2 půlky těla káči od sebe. U nepoškozených Bulldog Topů je toto skoro nemožné, půlky jsou totiž pevně slisované v sobě, ale při naprasknutém tělu už je oddělit lze. Takže jdeme na samotný mód.

Co bude potřeba?

  • 2 káči Yoyojam Bulldog Top
  • Základní nářadí na oddělení těla káči
  • Kvalitní lepící páska (elektrikářská)

Základ je oddělit u obou káčí tělo a vrchní část, které jsou v sobě pevně nalisované, nejlépe to jde právě u naprasknutých káčí. Káču uchyťte do svěráku a dlátem (nebo plochým šroubovákem) oddělte tělo káči. Poté by vám měly zůstat tyto 2 části.

To samé proveďte i s druhou káčou, ve výsledku pak budete potřebovat tyto 2 půlky s hroty.

Pevně si je uchyťte naproti sobě a slepte elektrikářskou lepící páskou, jak vidíte na následujícím obrázku. Tím vznikne souměrná dvouhrotová káča.

Teď už stačí káču namotat a normálně ji hodit. Možná si budete muset prvních pár hodů zvykat na jiné rozložení váhy, ale nakonec určitě přijdete na správnou sílu a směr hodu. Výsledná podoba namotané káči:

Pokud vám už chybí jen inspirace na triky s káčou, která má 2 hroty, tak doporučuji zhlédnout video níže. Přeji hodně štěstí na cestě k novým trikům.

 

Kategorie článku: