WYYC 2014 se nezadržitelně blíží

  • Zveřejněno: 30 June 2014
  • Autor: Daniel Konečný

Do začátku World Yoyo Contestu neboli worldsů zbývá už jen měsíc a pár dní k tomu, takže tu shrneme nějaké základní info. Worldsy se tento rok konají 7., 8. a 9. srpna v Praze v divadle Archa. Samozřejmě tam nechybí ani Spintop divize, kterou se tady budeme zabývat.

Podle nedávno zveřejněného harmonogramu bude spintop finále v pátek 8. srpna. V 10 hodin se otevře divadlo Archa, začne se 1A semifinals, potom bude 2A kvalifikace a hned na to začne finálový blok, prvně spintop, poté 4A a 5A a nakonec women's division.

V káčovací kategorii se bude soutěžit podle těchto pravidel:

Spintop divize se skládá z 3 minutového freestylu na vlastní hudbu. Soutěžící může použít pouze káči připravené před začátkem freestylu na pódiu. Káči, které spadnou z pódia již nesmí být použity. Káči si namotává během freestylu pouze soutěžící, nikdo mu nesmí pomáhat. Povoleny jsou všechny druhy káč, fixní, ložiskové, s jednosměrným ložiskem atd. Technické body jsou udělovány za každý trik nebo kombo. Poměr hodnocení technického skóre ku performance je 80/20. Technické skóre závisí na obtížnosti triků, zatímco performance na celkovém projevu soutěžícího. Za každé spadnutí káči se odečítá 1 bod z technického skóre po normalizaci na 80 bodů.

Na úpravě dřívějších pravidel se podíleli uživatelé itopspin.com fóra, Jorge Alcoz, Dale Oliver a samozřejmě také Spintop.cz.

Pokud máte zájem se zaregistrovat, tak neváhejte a zavítejte na registrační stránku. Za pár hodin končí druhé registrační období a budou se již po druhé zvyšovat ceny. Dnes (30. 6.) vás bude stát registrace ještě 50 dolarů (30$ competition fee a 20$ spintop), zítra se již competition fee zvýší o 10$. Jak se můžete dočíst na Yoyostore blogu, přes spintop se k titulu dostanete nejjednodušeji, tak proč to nezkusit.

Nejsnažší cesta jak uspět a získat nějáké umístění je přes SpinTop, který nemá moc účastníků. Tato divize je otevřená spíše z tradice než čemukoliv jinému. Soutěžit se bude v tříminutovém freestylu a kromě dvou mistrů Evropy v něm nebudete mít zásadnější konkurenci :)

Určitě můžete očekávat spintop info přímo z worldsů pomocí našeho Twitter a Instagram účtu a jakmile bude k dispozici odkaz na livestream, určitě vás o něm budeme informovat.