Ta0's Trick Patch Award

 • Zveřejněno: 2 November 2014
 • Autor: Daniel Konečný

Jorge Alcoz (ta0) je velký příznivce tzv. patchů neboli krátkých seznamů triků, po jejichž splnění získáte nášivku nebo alespoň ocenění (více zde). Už delší dobu naznačuje, že chystá vlastní patch, který naplní svými vlastními triky, kterých má zajisté dostatek. A před pár dny konečně na itopspin.com fóru uveřejnil jeho dílo. A co více říct než, že zašel za hranice toho, co jsme zatím mohli vidět. Protože klasický počet 8 triků mu nestačil, tak zvolil možnost rovnou 16 triků a to zajímavým způsobem. Seznam obsahuje 8 triků a ke každému triku ještě jedna alternativa navíc, takže celkem 16.

A teď přichází ta zajímavá část. Protože Jorge vnímá patche jako skvělou motivaci pro další káčery, což určitě jsou, tak vytvořil hned 4 možné nášivky, které můžete získat postupně. Nejjednodušší je získat bílou verzi, kde stačí splnit "pouze" jakýchkoliv 8 triků z celého patche. Další obtížnost je zelený patch, ten získáte pokud zvládnete trik u každého čísla (takže buď trik nebo jeho alternativu, a nebo b), celkem tedy znovu 8 triků. Pokud zvládnete všechny hlavní triky (a) nebo všechny alternativy (b), tak máte právo na hnědou variantu. A nakonec černý a ten hlavní patch je za zvládnutí všech triků z celého patche, tedy 16 triků bez výjimek.

   

A tady je už zmíněný seznam triků, který rozhodně není už od pohledu nic jednoduchého. Patch je plný obtížných triků všech možných variant a stylů káčování.

 1. a - Staircase to Heaven - Alespoň 3 omotání kolem ruky. Důležité: Trik musí skončit točením káči na ruce nad úrovní hlavy. Vyhození káči do vzduchu na konci triku není povoleno.
  b - Reversible CorkscrewAlespoň 3 omotání kolem ruky. Káča musí jít kolem ruky, trik nemůžete zakončit v Merry Go Round pod rukou.
 2. a - World Hitchhiker - Alespoň 3 otočky okolo napnutého prstu. Ne více než 1 a půl otočení káči na provázku při začínání triku.
  b - Boleadoras - Alespoň 1 otočka na každé straně a nad hlavou. Ne více než 1 a půl otočení káči na provázku při začínání triku.
 3. a - Upside Down CorkscrewAlespoň 3 omotání kolem ruky.
  b - Vortex (Horizontal Corkscrew) - Alespoň 3 otočky káči kolem ruky (takže 2 omotání provázku kolem ruky).
 4. a - Wizard Gyro - Alespoň 4 obrácení káči do protisměru, pokaždé musíte před opačným otočením káču zastavit na 1 vteřinu s vrchní částí směřující na kameru.
  b - Flip Flop - Alespoň 2 otočení v obou směrech, střídavě dopředu a dozadu. Káča pod kontrolou po každém otočení.
 5. a - Spinning Spider - Alespoň 15 opakování. Můžete začít s normálním roztočení káči. Fixní hrot.
  b - Drum RollsAlespoň 15 opakování. Můžete začít s normálním roztočení káči. Fixní hrot. Verze s použitím obou paží je volitelná.
 6. a - Upside Down Boomerang-Lasso to UD Crazy 8's - Alespoň 2 kompletní UD Crazy 8's.
  b - Pencil Sharpener - Pokud trik splníte se spodní částí mexické káči nebude vyžadováno otočení, jen aby se káča točila 2 vteřiny na tužce.
 7. a - Jump Rope plus Circular SawNe více než 1 a půl otočení káči na provázku při začínání triku.
  b - Lasso Pirouette - Z Boomerangu.
 8. a - Loop Regens Over HandsAlespoň 15 opakování. Fixní hrot.
  b - Crossover - Můžete použít Spintowinův fixní hrot s ložiskem ve špičce.

Jak je zvykem, tak všechny triky musíte zakončit točením káči na ruce. Při plnění doporučujeme přečíst popisky všech triků, na videu může být vyšší počet opakování a podobně. No a samozřejmě přidávám i video, bez kterého se patch neobejde. Tak hodně štěstí všem, kteří mají o toto ocenění zájem, my už pilně trénujeme. Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se zeptat na FB.