Krátký report z EYYC 2015

  • Zveřejněno: 12 March 2015
  • Autor: Jakub Konečný

Jak asi většina z vás ví, 5. - 7. března se v polském Krakově konalo Mistrovství Evropy v yoyování a káčování. Já s bráchem a Honzou Kloubcem jsme dorazili až na druhý den soutěže, který začínal právě spintop divizí. Už předem jsme tušili, že kromě nás bohužel nikdo jiný soutěžit nebude a obavy se potvrdily. Mimo pódium jsme mohli zaházet aspoň s Otvírákem, propagujícím káču v Brně, a chvilku i s Quentinem Godetem, novým mistrem Evropy v 4A. Kromě jeho super freestylu doporučuju i jeho video s kendamou a káčou.

O pravidlech na EYYC jste si mohli přečíst už v předchozím článku, takže jen pro připomenutí, soutěžilo se na 3 comba a dvě nejlepší se počítaly do výsledků. Mně se první dvě se slušnou dávkou štěstí povedly a stačilo to na vítězství. Honza i přes svou vášeň k MMA potrénoval a skončil druhý. Dan dělal těžší triky, ale víc chyboval a měl i smůlu na uzly na stringu, takže z toho bylo místo třetí.

Fotky najdete v oficiální fotogalerii z EYYC na FB. A na našem Youtube kanále je už i video ze soutěže (bohužel jsem špatně nastavil kameru a tak jsme prvních pár sekund museli nahradit záznamem ze streamu):