Co je to Tujlub?

  • Zveřejněno: 15 November 2015
  • Autor: admin

Z tradičních spintop her už jsme psali o Gasingu nebo Beigomě. Dnes se podíváme na hru Tujlub, kterou hraje komunita Hmongů a pořádají se v ní turnaje v mnoha státech USA.

Hrají proti sobě 2 týmy složené z šesti členů. Používají se speciální káči roztáčené tyčkou s provázkem a hlavním účelem hry je strefit protivníkovu káču na co největší vzdálenost. Dříve se používaly dřevěné káči a bambusové hole, dnes jsou káči plastové a hole podobné golfovým.

Stručná pravidla:

Začíná se na nejkratší vzdálenosti (10 stop, asi 3 metry), kde jeden z týmů hodí káču na destičku a druhý tým se snaží z "launch zóny" káču trefit. Každý z šesti členů týmu má jeden pokus. Pokud se to alespoň jednomu podaří, postupuje tým na vzdálenost 25 stop (8m), kde je potřeba opět trefit roztočenou káču. Znovu se při úspěšném trefení káči zvyšuje vzdálenost, dále už se káči netočí. Dokud se daří týmu strefovat káči, tak postupuje dále a připisuje si za každou trefenou káču body. Až se dostane na konec nebo žádný hráč netrefí káču, tak se týmy vystřídají. Kdo má na konci hry více bodů, vyhrává.

How to, aneb trocha návodů:

Jak vypadá takový moderní turnaj v Tujlub se můžete podívat tady:

Podrobnější pravidla, kde koupit Tujlub a další informace najdete na ta0 fóru.