Collaborative videos z iTopSpin fóra

V roce 2008 dostal Jorge Alcoz myšlenku natočit různé variace základních triků a tím podpořit kreativitu káčerů po celém světě. Prvně potřeboval několik základních triků. Rozhodl se použít všech 8 triků ze Spintastics 8-Trick patche. Ihned poté vyhlásil na iTopSpin.com fóru seznam těchto triků s tím, že plánuje udělat společné video a úkolem je předvést originální variaci alespoň jednoho z uvedených triků a poslat video Jorgemu. Tak tohle je 8 triků prvního Collective videa.

 1. Spinner
 2. Target
 3. Big Scoop
 4. Sky Rocket
 5. Hackey Top
 6. Arm Walker
 7. Merry-Go-Round
 8. Crazy 8's

Rovnou hned první kolo se dočkalo i české účasti. Svoje 2 variace předvedl Jakub Konečný, první je variace na Big Scoop v čase 2:03, druhý jeho upravený trik je Merry-Go-Round v čase 5:12. Celé video sklidilo velký úspěch a mělo účast lidí po celém světě. Tak tady je:

Nebyla nouze o nápady ani při druhém díle s novými 8 triky, tentokrát z 16-Trick patche. Video se dočkalo ještě větší účasti než předchozí, samozřejmě i se zastoupením z Česka. V 1:04 předvede Jakub skvělou úpravu Boomerangu. Samotný Jorge předvede mnoho skvělých a vtipných variací, například i s káčou Figaro (velká bílá káča s červenou spirálou).

 1. Boomerang
 2. Trapeze
 3. Wire Walker
 4. Rock the Baby
 5. Subway
 6. Texas Cowboy
 7. Rollercoaster
 8. Hop the Fence

Třetí a poslední Collaborative video je znovu inspirováno u Spintastics patche, ale protože některé triky byly podobné těm dřívějším, tak Jorge seznam 24-Trick patche lehce pozměnil pro toto video. Tentokrát byla účast tak hojná, že byl Jorge nucený video rozdělit na 2 části po 4 tricích. V prvním videu se předvedou Češi v 6:15 a 7:39.

 1. Around the World
 2. Barrel Rolls
 3. Lasso
 4. Mach 5 + Gyro Flop

Ve druhé části je Kuba v 3:00 s UD provedením Blizzardu. Tímto videem končí dosud vydaná Collaborative videa.

 1. Blizzard
 2. Corkscrew
 3. Drumbeat
 4. Whip

Určitě v těchto 4 videích najdete spoustu inspirace pro učení nových věcí nebo vymýšlení svých vlastních triků, tak neváhejte a běžte si zakáčovat!

Jakub Konečný

Jakub Konečný
S bráchou Danem už se docela dlouho věnujeme freestylovému káčování a chtěli bychom ho prostřednictvím webu přiblížit i ostatním.

Nova Varka Japonskych Triku

S Japonskou káčou koma lze dosáhnout různých úrovní, nazývaných Kyu a Dan (podobně jako v bojových uměních nebo třeba s kendamou). Jeliko...… Pokračování

Japanese Koma Contest 2019

Zveřejněno September 15, 2019

World Spintop Contest 2019

Zveřejněno August 11, 2019