Mezinárodní spintop asociace (ITSA)

Dosud neexistovala žádná mezinárodní (nejspíš ani národní) asociace, která by zaštiťovala mezinárodní soutěže, určovala pravidla, propagovala káčování a oficiálně zastupovala komunitu. Jorge Alcoz po diskuzích s mnoha dalšími káčery se rozhodl, že nastal čas to změnit a založil ITSA - Internation Top Spinners Association.

Oficiálním účel asociace je:

"The purpose of the International Top Spinners Association (ITSA) is to promote the sport, game, art and hobby of playing with spinning tops, a universal toy. We will accomplish this by facilitating the interaction of players and enthusiasts from around the world, by organizing contests, workshops and events, by serving as a repository of the different traditions and by teaching new generations of players."

Volně přeloženo:

"Účel ITSA je propagovat sport, hru, umění a koníček hraní si s káčou, univerzální hračkou. Chceme toho dosáhnout pomocí setkávání káčerů na námi organizovaným soutěžích, workshopech a jiných událostech. Dále chceme zachovávat tradice káčování a učit novou generaci káčerů."

Zatím má ITSA pouze jednoduchý web spintops.org, ale už je možné se stát členem asociace. Stačí zde kliknout na oranžové tlačítko "Join ITSA" a zaplatit členský poplatek, který činí 10$ (asi 250 Kč) na jeden kalednářní rok. Po zaplacení se vraťte z Paypalu zpět na stránky ITSA a vyplňte registrační formulář. Potvrzení o členství v asociaci vám přijde do pár dnů, zatím probíhá rozesílání ručně.

Výhody členů:

  • Kandidovat nebo volit aktivní členy asociace
  • Volit předsedy
  • Hlasovat odkudkoli na světě o důležitých otázkách ohledně asociace
  • Získáte nášivku s oficiálním logem asociace
  • Slevy na oficiálních akcích pořádaných asociací
  • Pravidelný přísun novinek o káčování

Pokud se vám nechce dávat 10$ na podporu káčování, pak se můžete stát alespoň Junior členem, který pouze dostává novinky a může si vytisknout členskou kartičku. Naopak pokud chcete přispět asociaci větší částku můžete se stát sponzorem:

  • Bronzový sponzor - 50$ (1 členství v asociaci)
  • Stříbrný sponzor - 150$ (3 členství v asociaci)
  • Zlatý sponzor - 250$ (5 členství v asociaci)

Jakub Konečný

Jakub Konečný
S bráchou Danem už se docela dlouho věnujeme freestylovému káčování a chtěli bychom ho prostřednictvím webu přiblížit i ostatním.

Nova Varka Japonskych Triku

S Japonskou káčou koma lze dosáhnout různých úrovní, nazývaných Kyu a Dan (podobně jako v bojových uměních nebo třeba s kendamou). Jeliko...… Pokračování

Japanese Koma Contest 2019

Zveřejněno September 15, 2019

World Spintop Contest 2019

Zveřejněno August 11, 2019