CZ: Variace na Around the Arm s několika novými prvky.

-

EN: Around the Arm variation with some new moves.


CZ: Adrenalinové kousky i ve světě káčování!
EN: Extreme stunts in the world of top spinning!

Top: Strummol8 Giulia (fixed)

eyyc2017-logo

Letos se koná EYYC hodně blízko a to v Bratislavě. Termín je 11. - 12. března. Spintop kategorie bude mít formát 3 komba, jako několik posledních ročníků. Detailní pravidla jsou ještě v přípravě. 

Novinkou je, že se dohodla ITSA se Strummol8 a prvních 5 soutěžících spintop divize vyhraje delrinovou káču právě od italské firmy Strummol8! Navíc jsou přislíbeny i medaile s logem ITSA.

Registrovat se můžete zde (do konce ledna za zvýhodněnou cenu 30 euro) a seznam soutěžících ve spintop divizi je tady.

CZ: Dnešním dnem počínaje si mohou lidé ze všech koutů světa objednat káču právě od nás!

EN: Today we officially start shipping our spintop goods worldwide! Anyone from whatever country you can think of can now lay his hands on this special skilltoy!

Visit our shop and make your first spintop order now!

CZ: Tentokrát návaznost dvou poměrně odlišných triků, může zkusit každý! - EN: Sequence of two not so similar tricks, anyone can try it!

Top: Strummol8 Giulia (fixed)

CZ: Zimní atmosféra i v novém Trick of the week! - EN: Winter atmosphere even in a new Trick of the week!

Top: Strummol8 Giulia (fixed)

Pojďme se podívat trochu do historie moderního káčování. Hlavní propagátor káč v US byla firma Duncan (aktuálně káči nevyrábí). Pořádala regionální soutěže, platila profesionální demonstrátory, kteří jezdili po státech a propagovali káču a v roce 1963 uspořádala první mistrovství Spojených států.

Soutěž byla otevřená pro soutěžící mladší 15 let. Na mistrovství byli pozváni výherci regionálních kol. Formát byl trick ladder, tzn. seznam povinných triků (10 základních triků). Třem soutěžícím se povedlo všech 10 triků bez chyby (už po první chybě se vypadávalo). Tito tři začali házet spinner na přesnost a všechny porazil Rusty Steubing.

Rusty Steubing

Cena pro vítěze bylo neuvěřitelných 5000 dolarů, což při započtení inflace a přepočtu na české koruny je přibližně milion korun. Peníze dostal Rusty jako šek a měly být použity jako studijní stipendium.

Rusty vyhrál po měsíci tréninku regionální soutěž a ještě tentýž rok právě US Nationals, takže po necelém roce trénování (v 11 letech). Jorge Alcoz Rustyho loni navštívil a zjistil, že má pořád zájem o káčování a rád by se naučil nové triky s ložiskovou káčou.

Rusty figaro top

Ve stejném roce se Rusty objevil i v národní televizi v show I've Got A Secret! (začátek od 14:50, triky háže od 20:30). Trefit target na 15 cm tácek v televizi, to už chce trénink:
 


Pokud vás téma zaujalo, více informací najdete na ta0 fóru nebo v tomto rozhovoru.

CZ: Suicide ale bez protočení a rovnou chytit za zády!

-

EN: Suicide with no loop caught behind the back.


Top: John Markus 3” fixed tip top


CZ: Otočení káči, které tak často nevidíte, zakončené upside-down Crazy 8’s.

-

EN: Turning the top upside-down that you don’t see very often with UD Crazy 8’s at the end.


CZ: Dobře známý 5A yoyo trik v káčerské verzi.

-

EN: Spintop version of well-known 5A yoyo trick.